Lipiec 30, 2021 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Kaszubskie wiersze idą w świat. Z Muzeum po angielsku w sieci

Kaszubskie wiersze idą w świat. Z Muzeum po angielsku w sieci

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przedstawia projekt CASHUBIAN CONTEMPORARY POETRY (KASZUBSKA POEZJA WSPÓŁCZESNA), który w zamierzeniu pomysłodawców ma promować współczesnych poetów kaszubskich i ich utwory wśród osób anglojęzycznych na całym świecie – poprzez internet.
W ramach projektu powstaje seria krótkich filmów, które będą publikowane w serwisie YouTube, a następnie na muzealnych mediach społecznościowych. W każdym wideo wystąpi inna kaszubska poetka bądź poeta. Udział owych artystów w projekcie będzie polegał na odczytaniu 2 wybranych przez siebie autorskich tekstów. W opisie pod każdym filmikiem dołączony zostanie biogram autora oraz teksty odczytanych utworów w całości przetłumaczone na język angielski.
Przedstawieni zostaną twórcy starszego pokolenia, dobrze znani kaszubskim odbiorcom ale też osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z kaszubską poezją.

tf

Link: https://youtu.be/kbNM16UtBvo