Kwiecień 02, 2021 Category : Komunikaty

Rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przedstawia wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim. W tej edycji kompozycje były tworzone
do słów z Ewangelii wg św. Mateusza, którą na język kaszubski przełożył o. prof. Adam Ryszard Sikora:

„I przyszedł do uczniów i znalazł ich we śnie. Rzekł do Piotra: Jednej godziny nie mogliście ze Mną czuwać? Baczcie i módlcie się, abyście nie ulegli próbie.”

Powołane przez organizatora konkursu: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, jury w składzie:

- prof. dr hab. Przemysław Stanisławski – przewodniczący komisji,

- dr hab. Witosława Frankowska – członkini,

- prof. dr hab. Marek Rocławski – członek,

po analizie 11. prac, zadecydowało:

Wyróżnienie (500 zł.) otrzymuje p. Wiesław Tyszer z Wejherowa

II miejsce – (1000zł.) – p. Mariusz Kozieł z Katowic

II miejsce – (1500zł.) – p. Piotr Orliński z Poznania

I miejsce (2000zł.) – Magdalena Garbecka z Elbląga.

Polecamy filmik z rozstrzygnięciem konkursu: https://youtu.be/cHSLbTX4Ld0

VIII Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim jest realizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Powiatu Wejherowskiego.