Lipiec 29, 2021 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Twoje niedzielne 5 minut z dr. Majkowskim. Zapraszamy!

Twoje niedzielne 5 minut z dr. Majkowskim. Zapraszamy!

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. A. Majkowskiego

zapraszają na

„Twoje niedzielne 5 minut z dr. Majkowskim”

Przyjdź i spędź co najmniej 5 minut z najwybitniejszym utworem A. Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remùsa” na ławce w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Powieści A. Majkowskiego w interpretacji T. Fopkego posłuchać można w każdą niedzielę od godz. 12.00 do 14.00 do końca sierpnia.

„Żëcé i przigòdë Remùsa. Zwiercadło Kaszëbsczé” to największy i najsłynniejszy utwór autorstwa Aleksandra Majkowskiego. Stanowi on arcydzieło klasyki zarówno kaszubskiej, jak i polskiej oraz europejskiej. Jest to pierwsza i najwybitniejsza powieść w literaturze kaszubskiej. Utwór obrazujący środowisko społeczności kaszubskiej w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku oraz funkcjonujące w nim mechanizmy prawdziwie, jak głosi podtytuł stanowi „zwierciadło kaszubskie”.

Książka dostępna w Letniej Bibliotece w Pałacu

Zdjęcie na plakacie: Aleksander Majkowski (drugi z prawej) wraz z przyjaciółmi nad jeziorem Wdzydzkim, negatyw ze zbiorów MPiMK-P